Denní program

 • 00:15

  31. prosinec

  Starověký Egypt: Kroniky říše - 1.řada (7)

  Ve starověkém Egyptě byly války považovány za prostředek k zachování božského řádu tím, že chránily hranice říše a rozšiřovaly ji. V dobách míru však faraoni spoléhali na diplomacii.

 • 01:20

  31. prosinec

  Starověký Egypt: Kroniky říše - 1.řada (8)

  Dozvíme se, jak generál Alexandra Velikého Ptolemaios založil novou helénisticko-egyptskou dynastii. V druhé polovině vlády této dynastie však došlo ke krizi, kterou nedokázala překonat ani Kleopatra.

 • 02:20

  31. prosinec

  Neobjasněná akta Egypta - 1.řada (1)

  Představíme si příběh o Velké pyramidě v Gíze, odhalíme skutečnou tvář Kleopatry, nejslavnější egyptské královny, a seznámíme vás s legendou o kontroverzním faraónovi Achnatonovi.

 • 03:05

  31. prosinec

  Neobjasněná akta Egypta - 1.řada (2)

  Zaměříme se na záhady související s posedlostí starověkých Egypťanů smrtí. Odhalíme tajemství mimozemských artefaktů pohřbených s faraonem a zjistíme, jak se provádělo balzamování mrtvých.

 • 03:50

  31. prosinec

  Neobjasněná akta Egypta - 1.řada (3)

  Tentokrát se zaměříme na zločin a trest v starověkém Egyptě. Odhalíme civilizaci rozpolcenou vražednou královskou rodinou, bezuzdné rabování hrobek a vykonávání nesmírně krutých trestů.

 • 04:35

  31. prosinec

  Neobjasněná akta Egypta - 1.řada (4)

  Odborníci nám odhalí tajemství starověké egyptské smetánky. Jak čelil Ramesse II. nesmírnému suchu, kde se nachází zapomenutá hrobka Imhotepa a kdo byla první faraonka?

 • 05:25

  31. prosinec

  Geniální vynálezy - 2.řada (13)

  Uzený losos - ukážeme si způsob konzervace, díky němuž má losos tak lahodnou chuť. Perlivé nápoje - věda ukrytá za bublinkami ve vašem oblíbeném nápoji.

 • 06:00

  31. prosinec

  Geniální vynálezy - 2.řada (13)

  Uzený losos - ukážeme si způsob konzervace, díky němuž má losos tak lahodnou chuť. Perlivé nápoje - věda ukrytá za bublinkami ve vašem oblíbeném nápoji.

 • 06:30

  31. prosinec

  Opuštěná místa - 1.řada (1)

  Tři opuštěná místa amerického snu, tři památníky pýchy mocného národa. Pomáhají nahlédnout, že i americký sen má nejen světlo, ale i stín.

 • 07:35

  31. prosinec

  Opuštěná místa - 1.řada (2)

  Tři pozůstatky padlého impéria, tři památníky doby, kdy polovina světa žila v jeho stínu. Dodnes můžeme najít stopy zanechané Sovětským svazem, kamkoli se vydáte.

 • 08:40

  31. prosinec

  Opuštěná místa - 1.řada (3)

  Tři památky nám pomohou objevit stále komplikovanou historii britského impéria. Navštívíme Haslar, ostrov Montserrat a ostrov Merasheen, první britskou kolonii v historii.

 • 09:50

  31. prosinec

  Opuštěná místa - 1.řada (4)

  Tři opuštěná a osudová místa svědčící o vzestupu a pádu Jugoslávie nám pomohou poznat následky občanské války, která znamenala konec rozmanitě etnického národa na Balkáně.

 • 10:50

  31. prosinec

  Tajemství hieroglyfů - 1.řada (1)

 • 11:50

  31. prosinec

  Tajemství hieroglyfů - 1.řada (2)

 • 12:45

  31. prosinec

  Egyptské hrobky: Nejnovější objevy - 1.řada (1)

  Zahi a jeho tým objeví sarkofágy z Nové říše a pozdního období starověkého Egypta, které bude třeba naskenovat a možná i otevřít. Ale čekají je další překvapení...

 • 13:55

  31. prosinec

  Egyptské hrobky: Nejnovější objevy - 1.řada (2)

  Po třech měsících vykopávek a desítkách nalezených sarkofágů najde Zahí kamenný sarkofág, jenž zřejmě patřil vezírovi, který žil v období Nové říše. Uvnitř ho čeká překvapení...

 • 14:55

  31. prosinec

  Tajemství Bermudského trojúhelníku - 1.řada (1)

  Ortis sleduje příběh americké vojenské lodi USS Cyclops, která v roce 1918 zmizela v Trojúhelníku, a Rick se vydává pátrat po vzácném a smrtelně nebezpečném oceánském fenoménu: extrémní vlně.

 • 15:55

  31. prosinec

  Tajemství Bermudského trojúhelníku - 1.řada (2)

  Ortis sleduje příběh letu 19, pěti námořních letadel, která zmizela na cvičné misi v Trojúhelníku v roce 1945, a Rick se vydává hledat podmořský vrak letadla na pobřeží Bermud.

 • 16:50

  31. prosinec

  Tajemství Bermudského trojúhelníku - 1.řada (3)

  Ortis zjišťuje informace o silných hurikánech a o tom, jak si razí smrtící cestu Trojúhelníkem, a Rick zkoumá stalagmity v bermudských jeskyních, které by mohly předpovídat budoucí hurikány.

 • 17:50

  31. prosinec

  Starověký Egypt: Kroniky říše - 1.řada (1)

  Nil je životodárnou tepnou Egypta, jeho voda mění vyprahlou půdu v úrodnou zemědělskou půdu a z jeho bahna se staví první domy a osady.

 • 18:50

  31. prosinec

  Starověký Egypt: Kroniky říše - 1.řada (2)

  Králové a královny vládli starověkému Egyptu více než 3000 let, dokud nezanikl s Kleopatřinou smrtí. Ale tato říše po sobě zanechala mnohem víc než jen velkolepé chrámy a impozantní pyramidy.

 • 19:55

  31. prosinec

  Starověký Egypt: Kroniky říše - 1.řada (3)

  Kromě působivých kamenných chrámů dnes většina stop po osídlení zmizela, ale díky výzkumům získáváme hlubší poznatky o městském životě a obytné kultuře starých Egypťanů.

 • 21:00

  31. prosinec

  Starověký Egypt: Kroniky říše - 1.řada (4)

  Starověký Egypt je proslulý svými hrobovými komplexy, mumiemi a pohřbenými poklady, které dodnes podněcují lidskou představivost. Jaké poznatky o životě Egypťanů mohou vědci získat od mrtvých?

 • 22:05

  31. prosinec

  Starověký Egypt: Kroniky říše - 1.řada (5)

  Nic nereprezentuje vyspělou civilizaci starého Egypta více než pyramidy. Mnohé o nich zůstává pro badatele stále záhadou. Podíváme se historii staveb egyptských hrobek.

 • 23:10

  31. prosinec

  Starověký Egypt: Kroniky říše - 1.řada (6)

  Ženy ve starověkém Egyptě měly zvláštní postavení. Existovaly královské matky, které přebíraly regentství za své syny. A byly tu královny jako Kleopatra, která sama vládla říši na Nilu.

O nás

Oživujeme historii úchvatnými dokumenty, které nabízejí čerstvý, moderní náhled na historii. Bereme naše diváky na působivou cestu časem pomocí inteligentních pořadů na silném vědeckém základu, které baví a zároveň nutí k přemýšlení. Ústředním bodem je evropská historie, odhalování tajemství minulosti a jejich vlivu na nás dnes.

Kde nás můžete sledovat

Pro více informací ohledně dostupnosti kanálu Viasat History kontaktujte: inocencia.galikova@viasatworld.com